تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) چیست؟

ممکن هست در جستجوهای خود متوجه شده باشید که در کنار برخی نتایجی که در گوگل به شما نشان داده می‌شود، نشانه کوچکی وجود دارد. این علامت‌های اختصاری نشان دهنده تبلیغات کلیکی هستند. تبلیغات کلیکی نوعی از بازاریابی دیجیتال است که اولین بار در سال 1996 به کار گرفته شد. تبلیغات کلیکی انواع مختلف دارد که مشهورترین آن‌ها پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC است.

 

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای حضور در صفحه اول نتایج گوگل استفاده از تبلیغات کلیکی است، مخصوص زمانی که سایتی تازه راه‌اندازی شده، برای آمدن به صفحه اول گوگل باید راه زیادی را طی کند و چندین ماه طول خواهد کشید تا اقدامات انجام شده برای سئو و بهینه سازی سایت نتیجه مطلوبی داشته باشد، در این شرایط این سایت‌ها برای حضور در صفحه اول گوگل، می‌توانند از روش تبلیغات کلیکی (پرداخت به ازای هر کلیک) استفاده کنند تا بتوانند در کم‌ترین زمان ممکن، کسب و کار خود را به سود دهی برسانند. این موضوع به خصوص برای وب‌سایت‌های فروشگاهی و خدماتی اهمیت فراوانی دارد. امروزه تبلیغات کلیکی جز سود آورترین شیوه کسب درآمد برای کمپانی گوگل تبدیل شده است.

 

تبلیغ PPC چیست؟

PPC مخفف پرداخت به ازای هر کلیک (Pay per click) است، الگویی از بازاریابی اینترنتی که در آن تبلیغ کنندگان به ازای هر باری که کاربران بر روی تبلیغات آن‌ها کلیک می‌کنند، هزینه می‌پردازند. در اصل این روش برای افزایش بازدید از سایت است.

 

انواع مختلفی از تبلیغات PPC وجود دارد، اما یکی از متداول‌ترین آن‌ها، تبلیغات موتورهای جستجو است.

 

انواع دیگر تبلیغات PPC(پرداخت به ازای هر کلیک) عبارت است از:

 

تبلیغات نمایشی

 

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

 

در ادامه این مقاله هر کدام از انواع این تبلیغات را معرفی می‌کنیم:

 

تبلیغات موتورهای جستجو

تبلیغات موتور جستجو یکی از محبوب‌ترین اشکال تبلیغات PPC است. تبلیغات موتور جستجو این امکان را به تبلیغ کنندگان می دهد تا زمانی که کاربری با تایپ کلمه کلیدی خاصی اقدام به جستجو می‌کند، کسب و کارهایی که با آن کلمه کلیدی در ارتباط هستند، برای کاربر نمایش داده می‌شوند، البته کسب و کارها باید برای قرار گرفتن تبلیغ حمایت شده خود در موتور جستجو، اقدامات لازم را انجام دهند.

گوگل ادز (Google Ads) که قبلاً با نام گوگل ادوردز (Google AdWords) شناخته می‌شد، امروزه از محبوب‌ترین سیستم‌های تبلیغاتی PPC در جهان است. این پلتفرم تبلیغاتی، به کسب و کارها امکان می‌دهد تبلیغاتی را ایجاد کنند و با آن‌ها در جستجوهای گوگل دیده شوند.

Google Ads بر اساس مدل پرداخت به ازای هر کلیک کار می کند، که در آن تبلیغ کنندگان برای کلمات کلیدی مد نظر خود هزینه پرداختی را پیشنهاد می دهند و برای هر کلیک بر روی تبلیغات خود آن هزینه را پرداخت می‌کنند. هر بار که یک جستجو توسط کاربر شروع می شود، گوگل از بین تعداد زیادی از تبلیغ کنندگان، تعدادی از “برندگان” را در مزایده انتخاب می کند تا در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوند. “برندگان” بر اساس فاکتورهایی از جمله کیفیت و میزان ارتباط کلمات کلیدی، نمره کیفیت تبلیغ، هزینه پیشنهادی سفارش دهنده تبلیغ و میزان حجم جستجو برای کلمات کلیدی انتخاب می شوند.

 

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی نوع دیگری از تبلیغات PPC است که می‌توانید از آن برای دست‌یابی به مخاطبینی که به کسب و کار شما علاقمند هستند، استفاده کنید. این تبلیغات در وب‌سایت‌های شریک گوگل ظاهر می‌شوند. در این نوع از تبلیغات، به جای تبلیغات تمام متنی، معمولاً از عکس و متن استفاده می‌شود.

این تبلیغات شما را قادر می سازد تا کاربرانی را که به نظر می‌رسد به کسب و کار  شما علاقه دارند را مورد هدف قرار دهید. شما با کمک این نوع تبلیغات می توانید بر بازار هدف خود را متمرکز شوید و تبلیغات خود را به کاربرانی که از وب‌سایت‌هایی مشابه وب‌سایت شما بازدید کرده اند، نمایش دهید.

 

تبلیغات-نمایشی

 

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی یکی از محبوب ترین انواع تبلیغات پرداختی است. این تبلیغات در فیدهای رسانه‌های اجتماعی بر روی سیستم عامل‌های مختلف ظاهر می‌شوند. این روش، یک روش بسیار عالی برای ارتباط با کاربران رسانه‌های اجتماعی است، فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر، پینترست و لینکدین از این شیوه تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

 

تبلیغات-شبکه‌های-اجتماعی

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو