خبر خوش برای کسب و کارها در دوران بحران کرونا ویروس

این روزها به خاطر شیوع کرونا ویروس، تغییرات جدی در وضعیت کسب و کارها به وجود آمده است و متاسفانه کسب و کارها در دوران بحران کرونا دچار آسیب‌های جدی شده‌اند. شیوع این ویروس باعث شده است که میزان مراجعه مردم به کسب و کارها کاهش پیدا کند و به دنبال آن میزان فروش نیز کم شده است.

از آن‌جایی که نمی دانیم این وضعیت تا کی ادامه دارد و از طرف دیگر کسب و کارها برای ادامه بقای خود به تداوم به فروش نیاز دارند، برای همین در این مقاله تصمیم گرفتیم که اوضاع را تشریح کرده و راه حل هایی برای ادامه فعالیت کسب و کارها در این شرایط پیشنهاد دهیم.

ما بر اساس اطلاعاتی که از دوستان در واحدهای آمارگیری علوم پزشکی دریافت کردیم و با مقایسه این آمارها با کشور چین، نقطه اوج شیوع بیماری کرونا را پیش بینی کرده و این داده ها را در حوزه کسب و کار تحلیل و بررسی می کنیم.

بر اساس این اطلاعات می‌توان چندین نوع سناریو در نظر گرفت. البته برای پیش بینی این سناریوها، متغیرها و پارامترهای مختلفی تاثیر گذار هستند که ما بر اساس این نوع برنامه ها می‌توانیم چندین نوع سناریو در نظر بگیریم.

 

با توجه به نقطه اوج شیوع ویروس کرونا، رخداد چه سناریوهایی پیش بینی می‌شود؟

سناریو اول:

در واقع بسته به این‌که میزان همکاری همه ما با هم برای رعایت بهداشت همگانی و بهداشت فردی و رعایت توصیه و پیشگیری از بیماری چقدر باشد و این‌که میزان موفقیت ما برای قطع زنجیره انتقال ویروس چقدر باشد، در خوش‌بینانه‌ترین حالت نقطه اوج بیماری کرونا در اواسط فروردین و در بدبینانه‌ترین حالت تا اواخر فروردین خواهد بود.

 

سناریو دوم:

با این حال زمانی که اوج نمودار را پیش بینی می کنیم، به این معنی است که در بحث دامنه، اگر شرایط جدید پیش نیاید و اتفاق جدیدی اتفاق نیافتد، به عنوان مثال در صورتی که درمانی برای این بیماری پیدا نشود یا اگر موج جدیدی از بیماری شکل نگیرد، پیش بینی ما این است که این ماجرا با همین روال ادامه پیدا می‌کند. در این صورت در خوشبینانه‌ترین حالت اواخر اردیبهشت و در بدبینانه‌ترین حالت تا اوایل تیر ماه درگیر این بیماری خواهیم بود و در این زمان پایان داستان را پیش بینی می‌کنیم.

 

سناریو سوم:

با این حال اگر بخواهیم تمامی مسائل بهداشتی را در سطح کلان نظر بگیریم، تا این بیماری را به طور کلی ریشه کن کنیم، به احتمال زیاد پیش بینی می‌شود که بسیاری از رویدادها برای کسب و کارها با شش ماه تاخیر (یعنی تا شهریور ماه) برگزار شود.

حال سوالی که پیش می آید این است که چه اتفاقی برای کسب و کارها در دوران بحران کرونا خواهد افتاد؟

 

کسب و کارهایی که از قبل امکان ارتباطات آنلاین را برای مشتریان و کارکنان خود تعریف کرده‌اند‎

در پاسخ به این سوال نمی توان برای همه کسب و کارها پاسخ یکسان داد. در این شرایط کسب و کارهایی که کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند، به عنوان مثال فروش آنلاین دارند، برای کارمندان خود شرایط دور کاری فراهم کرده‌اند و به صورت آنلاین دیده می شوند طبیعتاً این اتفاق نه تنها تاثیر منفی بر روی کسب و کار آن‌ها ندارد و دچار اختلال نمی شوند، بلکه به خاطر تجربه قبلی و دسترسی‌هایی که دارند با یک رشد قابل توجه در میدان تقاضا رو به رو شده و در نتیجه در افزایش زیادی در میزان فروش خواهند داشت.

 

کسب و کارهایی که هنوز امکان ارتباط آنلاین برای مشتریان و کارکنان خود تعریف نکرده‌اند‎

این موضوع به این معنا است که اگر شما کسب و کاری دارید که هنوز در آن بسترهای لازم برای فروش از راه دور، دورکاری، شرایط برقراری ارتباط از راه دور چه با مشتریان و چه با کارکنان خود تعریف نکرده اید، باید سریعا این مشکل را حل کرده و شرایط لازم برای برقراری ارتباطات از راه دور یا آنلاین را با مشتریان و کارکنان خود را فراهم کنید.

در این شرایط شما می‌توانید به راحتی فروش آنلاین داشته باشید و به هموطنان خود در نقاط مختلف کشور محصولات و خدمات خود را بفروشید، همچنین فعالیت‌های کسب و کار شما متوقف نخواهد شد و کارکنان شما می توانند به راحتی از راه دور و در منزل خود فعالیت‌های کاری خود را انجام دهند.

با این حال در این شرایط، در رابطه با برخی مشاغل که خدمات محلی را ارائه می دهند، مانند مهد کودک‌ها و رستوران‌ها و غیره، توصیه ما این است که دوستان برای حفظ ارتباطات با مشتریان در تلاش باشند خدمات جایگزین را شناسایی کرده و خدمات خود را تغییر دهند.

به عنوان مثال مهدکودک ها می‌توانند دوره آموزشی آنلاین بسازند و یا بسته های آموزشی طراحی کنند و این دوره‌ها یا بسته‌های آموزشی را بفروشند و در این صورت است که می‌توانند ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنند. یا رستوران‌ها می‌توانند بر ارائه خدمات خود در بالاترین سطح رعایت بهداشت در پروسه تهیه غذا تمرکز کنند.

با این حال نمی‌توان برای همه کسب و کارها در این شرایط کاری کرد. برخی کسب و کارها به عنوان مثال کافی شاپ‌ها و غیره چندان امکان جایگزینی خدمات خود را ندارند. اما اگر کسب و کاری بتواند خدمات خود را به گونه ای تغییر داده و جایگزین کند تا بتواند به حیات خود ادامه دهد.

برای همین در این مقاله تمام تمرکز ما بر کسب و کارهایی است که نیازی به تغییر در خدمات خود ندارند و خدمات فعلی‌اشان به دلیل عدم مراجعه مخاطب یا عدم دسترسی به کارمندان خود دچار وقفه شده است. که در این صورت بهتر است امکان دور کاری را برای کارکنان خود فراهم کنند و ارتباطات آنلاین خود را با مشتریان حفظ کنند.

 

با این حال اگر قرار باشد این شرایط چندین ماه طول بکشد راه حل چیست؟

اگر این اتفاق برای مدت زمان کمی ادامه داشته باشد، شرایط کسب و کارها قابل مدیریت هستند ولی اگر این بحران همچنان ادامه داشته باشد باید راهکارهایی جدی برای حل مشکلات کسب و کارها داشته باشیم. اما راه حل چیست؟

در یک جمله راه حل این مشکل برقراری امکانات آنلاین است. در این‌جا این سوال پیش می آید که چگونه می‌توان این کار را درست انجام داد؟
به همین خاطر با کمک دوستان و متخصصین در آژانس دیجیتال مارکتینگ فورس، بر اساس استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، بسته‌هایی را برای حل این مسأله طراحی کرده‌ایم.

چه کسب و کارهایی می‌توانند از این بسته‌ها استفاده کنند؟

ما چندین نوع بسته برای کسب و کارها طراحی کرده‌ایم تا بتوانیم این بسته‌ها را برای انواع کسب و کارها مناسب سازی کنیم و کسب و کارها در دوران بحران کرونا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. کسب و کارهای صنفی در سراسر کشور، به خصوص مغازه‌ها و فروشگاه‌ها می‌توانند از این بسته‌ها استفاده کنند.

همین‌طور برای رفع مشکلات ارتباطی با کارکنان در کسب و کارهای شرکتی یک بسته طراحی کردیم تا این گونه کسب و کارها بتوانند یک دور کاری حرفه ای در سطح فناوری‌های روز دنیا را داشته باشند.

هم‌چنین بسته‌های جذابی برای تبلیغات و دیده شدن در جستجوهای موتور گوگل (بسته‌های گوگل ادوردز) را به دو شکل محلی و غیر محلی برای کسانی که به شکل قطعی و جدی می‌خواهند پا به این عرصه بگذارند، طراحی کرده‌ایم.

هدف اصلی ما برای طراحی این گونه خدمات این است که این بسته ها از کم‌ترین هزینه برخوردار باشند و بتوانند تجربه خوبی را برای شما ایجاد کنند و شما بتوانید از این فرصت استثنایی استفاده کنید. به خصوص در شرایطی که عمده کسب و کارها رسماً کار خود را تعطیل کرده و کرکره مغازه خود را پایین آوردند و حتی امید چندانی به این‌که که تا پایان این واقعه و حادثه به سرکار و کسب و کار خود برگردند، ندارند. شما می توانید این بازار تشنه و بدون پاسخ را در دست بگیرید و تغییرات اساسی در بیزینس خود ایجاد کنید.

با ما تماس بگیرید.

 

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو