ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی چیست؟

تعریف بازاریابی ویدیویی

اگر یک عکس هزار کلمه ارزش دارد، یک فیلم چقدر با ارزش است؟ این اساس بازاریابی ویدیویی است، در استراتژی‌های بازاریابی ویدیویی، ویدیویی جذاب با کمپین های بازاریابی ادغام می‌شود.

بازاریابی ویدیویی برای هر موضوعی که فکرش را بکنید کاربرد دارد و از این ابزار در مواردی چون ساختن ویدئو آموزشی برای مشتریان، تبلیغ برند، خدمات یا محصولات خود استفاده کرد. علاوه بر این، بازاریابی ویدیویی می‌تواند به عنوان واسطه ای برای ارائه چگونگی انجام کار، رویدادهای پخش مستقیم و ارائه محتوای ویروسی مورد استفاده قرار گیرد.

امروزه بازاریابی ویدیویی را می‌توانید به وفور در سراسر اینترنت ببینید. سایت‌هایی چون یوتیوب، فیسبوک و در ایران سایت‌هایی مانند آپارات، نماشا، فیلیمو و سایر سایت‌های مشابه از این شیوه بازاریابی استفاده می‌‌کنند.

 

بازاریابی ویدیویی چگونه کار می‌کند؟

نحوه اجرای بازاریابی ویدیویی بسیار ساده است. کسب و کار شما فیلم هایی را ایجاد می‌کند که به طریقی، شرکت شما را ارتقا بخشد، فروش را هدایت کند، آگاهی از محصولات یا خدمات شما را بالا ببرد و یا مشتریان را با محتوا درگیر کند. مانند بسیاری از اقدامات بازاریابی، بازاریابی ویدیویی نیز مبتنی بر داده است، بنابراین باید معیارهای مختلفی را رصد کنید و درگیر مشتری باشید.

 

مزایای ویدیو مارکتینگ چیست؟

استفاده از ویدیو مارکتینگ، مزایای بسیار زیادی دارد. از جمله:

 

ارتباطاتتان را با مشتریان بهبود می‌دهد و اعتماد سازی می‌کند

ویدیو به شما کمک می‌کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. امروزه، بیش‌تر اقدامات بازاریابی یک شرکت در راستای اعتماد سازی طراحی شده است. فیلم پلی است که آن‌چه شما می گویید را با این‌که واقعاً چه کسی هستید را پیوند می دهد و به مشتریانتان این امکان را می‌دهد که پشت پرده کسب و کار و برند شما مطلع شوند.

 

محتوای ویدئویی برای سئو سایت بسیار مفید است

ویدئو برای سئو سایت شما بسیار مفید است و به ایجاد بک لینک به سایت، افزایش لایک و اشتراک گذاری محتوا وب‌سایت شما، کمک فراوانی می‌کند این امر خود می تواند بر رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد و ترافیک زیادی به سایت شما هدایت کند.

همچنین این موضوع را فراموش نکنید که یوتیوب متعلق به گوگل است، بنابراین حتما فیلم های خود را در یوتیوب قرار داده و محتوا را با کلمات یا عبارات کلیدی مد نظر خود را برچسب گذاری و ارسال کنید.

 

هر زمان که نیاز به تولید محتوا بخصوص تولید محتوای ویدئویی پیدا کردید؛ با مشخص کردن موضوع مد نظرتان جهت ایجاد محتوا ویدئویی، با مشاورین ما تماس بگیرید و نیاز و ایده خود را مطح کنید؛ پس از اتمام مشاوره محتوای ویدئویی شما براساس طرح تایید شده، طبق اصول سئو و اطول تولید محتوا، تولید شده و به شما تحویل داده می شود.

محتوای ویدئویی سرعت انتقال اطلاعات را نسبت به دیگر فرمت‎های محتوا، افزایش می‌دهد

فیلم ها، سرعت انتقال اطلاعات را افزایش می‌دهند. اگر مشتریان شما چیزی را بشنوند، احتمالاً تنها حدود 10٪ از این اطلاعات را تا سه روز بعد به خاطر دارند. اما اگر آن چیزی که می شنوند با تصاویر مربوطه همراه باشد، به طور متوسط ​​65٪  از این اطلاعات از تا سه روز بعد به خاطر خواهند داشت.

 

در سال 2017، محتوای ویدئویی 74 درصد از کل ترافیک آنلاین را به خود اختصاص داد. این نشان دهنده این امر است که میزان استفاده و محبوبیت محتوای ویدیویی به سرعت در حال رشد است. در حقیقت مشتریان ترجیح می‌دهند ویدیوی محصول را تماشا کنند تا این‌که توضیحات محصول را بخوانند.

پس فراموش نکنید که مشتریان شما ویدیو را دوست دارند. این موضوع بدین معنی است که بازاریابی ویدیویی به خوبی می‌تواند بازدید کنندگان جدیدی را به سمت کسب و کارتتان جلب کند. طبق آمارها پس از تماشای ویدیو، احتمال تبدیل مخاطبانتان به مشتریان افزایش و در نتیجه احتمال خرید حدود 64 الی 85 درصد افزایش خواهد یافت.

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو