بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله تلاش کردیم تا در رابطه با وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ و معیارهای انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ صحبت کنیم، اما در ابتدا لازم است در رابطه با اهمیت فضای دیجیتال برای بازاریابی و مزایا و چالش‌هایی که کسب و کارها برای حضور در این فضا با آن رو به رو هستند صحبت کنیم.

 

مزایا و چالش‌هایی که کسب و کارها برای حضور در فضای آنلاین با آن رو به رو هستند چیست؟

امروزه حضور در فضای دیجیتال و انجام اقدامات بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها بسیار ضروری است. اما با این وجود بسیاری از کسب و کارها به دلیل عدم آشنایی با فضای دیجیتال و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ وارد این فضا نمی‌شوند، برخی از کسب و کارهایی که وارد این فضا می‌شوند، به دلیل عدم آشنایی با نحوه استفاده درست از ابزارهای بازاریابی دیجیتال و عدم انجام اقداماتی مانند تجزیه و تحلیل بازار و عدم تعیین مخاطب هدف که باید قبل از حضور فعال کسب و کار در این فضا لازم است انجام شود، شکست می‌خورند.

در حقیقت بازاریابی دیجیتال ابزار مفیدی است که بسیار برای گسترش و توسعه کسب و کارها موثر است اما حوزه‌های بازاریابی دیجیتال بسیار گسترده و تخصصی هستند و برای این‌که کسب و کارها بتوانند با کمک بازاریابی دیجیتال موفق شوند باید شرایط داشته باشند و شرط و شروط های را رعایت کنند.

 

digital-agency

متاسفانه به دلیل تخصصی بودن بازار در دنیای دیجیتال و نحوه انجام اقدامات بازاریابی، خیلی از کسب و کارها نا آگاهانه وارد این بازار می‌شوند، هزینه‌هایی انجام می دهند و می‌بینند که آن‌چنان که در ابتدای ورود به این فضا انتظار داشته اند چندان توفیقی به دست نیاورده‌اند. دلیل این امر این است که اقدامات بازاریابی دیجیتال باید هوشمندانه انجام شود و هر کسب و کاری قبل از ورود به این فضا نیازمند تحقیقات بازاریابی هست.

برای مطالعه و آگاهی بیش‌تر می‌توانید مقاله‌ای در رابطه با “چالش‌های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها” نوشته‌ایم را مطالعه کنید.

با این حال درست است که حضور در فضای دیجیتال بسیار مهم است، ولی بسیاری از افراد چندان با این فضا آشنا نیستند، ابزارهای بازاریابی هم بسیار متنوع و تخصصی هستند، پس باید چه کاری انجام داد تا هم بتوانیم در این فضا حضور داشته باشیم و هم از آن‌جایی که تخصص لازم را نداریم چگونه اقدامات بازاریابی متنوع انجام دهیم؟

 

بهترین جوابی که برای حل این مشکل می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم استخدام یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای هست.

 

در حقیقت از طرفی به دنبال نیاز کسب و کارها به بازاریابی دیجیتال و از طرف دیگر تخصصی بودن شاخه‌های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ و گستردگی فراوان آن، آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ برای پاسخ به نیاز این دسته از کسب و کارها به وجود آمدند.

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ با تربیت و استخدام نیروهای متخصص در تلاش هستند بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات مرتبط با فضای مجازی و دیجیتال مارکتینگ را به حوزه های مختلف کسب و کار ها ارائه دهند.

 

مزایای استخدام آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در واقع بودجه بازاریابی کسب و کارها بسیار محدود هست و از طرف دیگر هزینه‌هایی که برای استخدام کارشناس حرفه‌ای دیجیتال مارکتینگ و راه اندازی واحد دیجیتال‌ مارکتینگ در کسب و کار لازم است، بسیار بالا هست.

cost benefite

 

در هزینه‌های بازاریابی صرفه‌جویی می‌کنید

شما به عنوان مالک یک کسب و کار، باید بودجه محدود خود را به صورت بسیار هوشمندانه برای تبلیغات بازاریابی دیجیتال خرج کنید. تصور کنید به دلیل ناآگاهی و عدم شناخت بازار و ابزارهای مناسب برای بازاریابی دیجیتال، بودجه‌ای برای بازاریابی تخصص می‌دهید. ولی در نهایت اقدامات شما شکست می‌خورد و به هدفی که مدنظر داشته‌اید نیز نرسیدید.

در واقع به این دلیل که بودجه بازاریابی شما محدود است، باید هوشمندانه هزینه کنید و اقدامات مناسب برای بازاریابی انجام دهید.

در هزینه‌های استخدام صرفه جویی می‌کنید

از آن‌جایی که برای بسیاری از کسب و کارها به خاطر شرایط، پرداخت هزینه برای استخدام کارشناس حرفه‌ای دیجیتال مارکتینگ منطقی نیست و از طرف دیگر کارشناس حرفه‌ای دیجیتال مارکتینگ کم هست. در این شرایط کسب و کارها می‌توانند برای بهره بردن از از خدمات تخصصی و حرفه ای بازاریابی دیجیتال، یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای استخدام کنند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ، با توجه به بودجه شما، هدفی که مدنظر دارید، نوع محصولات و بازار هدف شما، ابزارهای مناسب برای بازاریابی را تعیین و اقدامات بازاریابی مناسب را به صورت حرفه‌ای برای شما انجام می‌دهد. در این صورت است که با صرف هزینه‌ای معقول، نتایج بسیار خوبی به دست می‌آورید و می توانید فروش کسب و کار خود را بالا برده و به سود دهی برسید.

از انجام اقدامات بازاریابی خیالتان راحت است

نکته‌ای که وجود دارد این است که برای این‌که اقدامات بازاریابی دیجیتال موثر واقع شود، نیازمند تداوم و فعالیت مستمر هستیم. از طرف دیگر، اقدامات بازاریابی دیجیتال نیازمند فعالیت مستمر و مداوم است. شرکت‌های حرفه‌ای که سال‌ها تجربه و اعتبار دارند به دلیل آن‌که اعتبار شرکت و رضایت مشتریان بسیار برای آن‌ها مهم است، بهترین ارائه خدمات را به شما ارائه خواهند داد و تنها در این صورت است که می‌توانید از احتمال موفقیت آمیز بودن فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال خود مطمئن باشید.

با این حال آژانس‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ در بازار حضور دارند که هر کدام خدمات متنوعی را ارائه می دهند و با هم در رقایت هستند. این موضوع سبب شده تا کسب و کارها و شرکت‌ها برای انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ دچار سردرگمی شوند.

برای همین در این مقاله تلاش کردیم معیارهای مهمی که برای انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ باید مد نظر داشته باشید را بیان کنیم.

 

معیارهای انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

Digital-Marketing

وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنید

ابتدا ببینیم آژانسی که مدعی ارائه بهترین خدمات برای دیجیتال مارکتینگ است، آیا وب سایت دارد یا خیر؟ بدیهی است که داشتن وب سایت یکی از اولین گام ها برای داشتن حضور فعال در فضای دیجیتال است و شرکتی که وب سایت ندارد یا وب سایت دارد اما وب سایتش ظاهر جذاب و مناسبی ندارد و به دلیل نداشتن طراحی کاربری و تجربه کاربری مناسب وب سایت، مشتریان

نمی‌توانند با آن سایت ارتباط برقرار کنند، نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

بخش “درباره ما” را در وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ مطالعه کنید

بخش “درباره ما” یکی از مهم‌ترین صفحه‌ها درهر سایتی است. در این بخش، کسب و کارها اطلاعات مفیدی در رابطه با خود، تجربیات، مشتریان، تخصص و سوابق کاری خود بیان می‌کنند.

بنابراین وقتی این صفحه را باز کردید به دنبال مواردی چون میزان تجربه‌، حوزه های تخصصی که آژانس در آن فعال است و شرکت‌هایی که برای آن‌ها خدمات دیجیتال مارکتینگ انجام داده‌اند، بگردید.

مطمئنا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر، مشتریان واقعی داشته و تجربیات بالایی در زمینه ارائه خدمات فضای مجازی دارد.

به عنوان مثال آژانس دیجیتال مارکتینگ فورس با در اختیار داشتن کارشناسان و متخصصانی که بیش از بیست سال تجربه حضور و فعالیت حرفه‌ای در فضای دیجیتال دارند، تجربیات ارزشمندی در زمینه ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ به مشتریان عزیز دارند. شما می توانید با مراجعه به صفحه درباره ما اطلاعات بیش‌تری درباره ما به دست آورید. همچنین نام برخی از مشتریانی را که با آن‌ها همکاری کرده ایم را در صفحه اصلی سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ فورس ببینید.

 

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنید

مسلماً یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای که خدمات مختلفی ارائه دهد. نشان دهنده قابلیت های بالای آژانس دیجیتال مارکتینگ در ارائه طیف وسیعی از خدمات در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ است و چندین تیم عالی با مهارت‌های مختلف دارد و می‌تواند به نیازهای مختلف شما در رابطه با بازاریابی دیجیتال پاسخ مناسب دهد.

به خصوص که حوزه‌های تخصصی دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده است و ممکن است شما برای اجرای اقدامات بازاریابی مناسب جهت توسعه و گسترش کسب و کار خود، احتیاج به انجام چندین نوع استراتژی مختلف در بازاریابی دیجیتال داشته باشید تا بهترین نتیجه با توجه به بودجه محدود شما حاصل شود. مسلماً همکاری با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای که طیف کاملی از خدمات مرتبط با فضای دیجیتال را ارائه می‌دهد، می‌تواند به خوبی به این نیاز شما پاسخ دهد.

به عنوان مثال مجبور نیستید بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را به یک شرکت و سئو و بهینه سازی سایت خود را به شرکت دیگر بسپارید، چون در این صورت احتمال عدم هماهنگی بین فعالیت‌های بازاریابی که برای شما انجام می‌شود بسیار بالا است.

 

تخصص‌های تیم‌هایی که با آژانس دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنند را بررسی کنید

بررسی کنید تیم های تخصصی که در آن آژانس دیجیتال مارکتینگ مشغول به فعالیت هستند چه تخصص‌هایی دارند.

همانگونه که گفتیم آژانسی که تیم قدرتمندی داشته باشد و بتواند طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها و خدمات را انجام دهند یک نکته مثبت دارند و آن توانایی بالای آن‌ها در توسعه کسب و کار شما هست. به عنوان مثال تخصص‌هایی که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد، شامل:

طراحان، طراحی گرافیک، طراحی وب سایت

برنامه نویسان، توسعه دهنده‌های فرانت اند (Frontend) و بک اند (Backend)

بازاریابی شبکه های اجتماعی

سئو و بهینه سازی وب سایت

خدمات فروش گوگل ادوردز

تولید محتوا و توانایی آن‌ها در ارائه انواع محتوا ها با فرمت ها و اشکال متنوع مانند محتوای متنی که نیازمند داشتن تیمی از نویسندگان حرفه‌ای است و تولید محتوای گرافیکی و عکاسی که نیازمند استفاده از تیمی از عکاسان حرفه‌ای است و سایر انواع محتواها مانند فیلم و تیزرهای تبلیغاتی.

 

بررسی کنید که آیا در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند؟

مسلماً یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، صفحات متعددی در شبکه‌های اجتماعی دارد و در شبکه هایی مانند اینستاگرام، لینکدین، توییتر، فیسبوک و غیره فعال است.

مواردی که در این زمینه لازم است مورد بررسی قرار دهید عبارت است از این‌که آیا آژانس دیجیتال مارکتینگ در تمامی سیستم عامل‌های مهم رسانه‌های اجتماعی پروفایل دارد یا خیر؟

آیا آژانس دیجیتال مارکتینگ به خوبی با دنبال‌کنندگان خود تعامل دارد یا خیر؟ به عنوان مثال اگر سوالی پرسیده می شود به سوالات دنبال کنندگان پاسخ می‌دهند یا خیر؟

 

خدمات مشاوره قبل از انعقاد قرارداد ارائه می‌دهند یا خیر؟

اهمیت مشاوره بر هیچ کس پوشیده نیست. در یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای در جلسات مشاوره، موارد متعددی جهت تحلیل و آنالیز، مطرح می‌شود، برخی از این موارد به این شرح است: هدف شما از اقدامات بازاریابی، بازار هدف شما یا همان مخاطبان شما، تعداد رقبا، امکانات و نیازهای شما و انتظاراتی که باید از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ داشته باشید.

 

 نحوه برآورد هزینه ها به چه صورت هست؟

بسیاری از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ هزینه بسیار پایینی برای خدمات خود بیان می‌کنند، علت قیمت پایین آن‌ها استفاده از افراد بی‌تجربه‌ هست. علاوه بر این بسیاری از خدماتی که مشتری انتظار دریافت آن‌ها را دارد، به خوبی ارائه نشده و انتظارات مشتری برآورده نمی‌شود. در نتیجه اقدمات بازاریابی به خوبی انجام نمی‌شود و حتی در ادامه هزینه‌های بیش‌تری به مشتری تحمیل خواهد شد.

 

نحوه انعقاد قرارداد به چه صورت هست؟

از مهم‌ترین مشخصه بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ، نحوه نگارش و انعقاد قرارداد بین طرفین می‌باشد. در یک قرارداد حرفه ای تمام نکات و ویژگی ها و جوانب مختلف همکاری به دقت سنجیده و ذکر می‌شود، احتمال رخداد اشکلات و مشکلاتی که در ادامه مسیر ممکن هست پیش بیاید به خوبی پیش بینی می‌شود و برای هر مشکل راه حلی با توافق طرفین پیش بینی می‌کند.

 

ويژگی های بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ

جدا از توضیحات فوق، بطور خلاصه جهت انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ حتما بررسی کنید که آن آژانس 5 ویژگی زیر را داشته باشد.

  1. بکارگیری تکنولوژی مدرن

بدلیل دیجیتالی و آنلاین بودن باید آژانس دیجیتال مارکتینگ بروز باشد و از فناوری و تکنولوژی های مدرن استفاده کند. اولین و مهم ترین ویژگی آژآنس ها داشتن فناوری مورد نیاز افراد و مشتریان می باشد تا بتوانند خدمات عالی و بروز ارائه دهند.

این تکنولوژی شامل تجهیزات مدرن عکاسی و نرم افزارهای تخصصی جمع آوری و تحلیل دیتا و … می شود.

  1. داشتن نیروی کار خلاق و متخصص

یک آژانس بازاریابی دیجیتال برتر در کنار تجهیزات مدرن، به متخصصان خلاقی هم احتیاج دارد تا از این ابزارها نهایت استفاده را ببرد. ترکیب افراد خلاق و تجهیزات مدرن، برای مشتریان بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ معجزه‌ها می‌کند.

کسانی که متفاوت فکر می‌کنند، بیشتر از هر کسی به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کنند؛ چون استراتژی‌های مدرن بازاریابی دیجیتال نیازمند نوآوری در تحلیل و رویکردهاست. در عین حال، شرکت‌های برتر دارای کادری هستند که در تمام زمینه‌ها تخصص دارد. کادری که هر عضو مسئولیت خود و اعضای دیگر را می‌داند، و هماهنگ با تیم کار می‌کند.

برآوردن نیازهای مشتری، رعایت ضرب‌الاجل‌ها و ارائه نتایج موفق تنها انتظاری است که می‌توان از چنین تیمی داشت.

 

digital-agency

      3. داشتن یک برنامه و آینده مشخص

تیم های آژانس های دیجیتال مارکتینگ زمانی که قرار است برای فرد یا مشتری خدمات مارکیتنگ انجام دهند؛ باید آینده آن سازمان یا شرکت مشتری را پیش بینی کنند و از تکنولوژی یا فناوری مناسب استفاده کنند.

آینده نگری آژانس دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان باعث استفاده از استراتژی مناسب برای بهبود بیزینس افراد می شود.

       4. قدرت تصمیم‌گیری بالا

در انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ حتما به قدرت تصمیم گیری و کیفیت تصمیم آژانس و تیم آن دقت کنید. زمانی که قدرت تصمیم گیری آژانس بالا باشد؛ باعث می شود در زمان های مناسب و بحرانی تصمیم های درست و به نفع کسب و کار مشتری بگیرد و زود به آن اقدام کند.

       5. مهارت‌های ارتباطی عالی

آژآنس دیجیتال مارکتینگی موفق است که تیم اون آژانس علاوه بر ارتباط درون سازمانی عالی، ارتباط برون سازمانی عالی داشته باشد و در همان راستا علاوه بر تبلیغ کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی بتواند کسب و کار شما را برند کرده و بنوعی شما را برندینگ کنند.

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید رابطه ای عالی، پویا و سازنده با مشتری داشته باشد.

انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ

برای موفق شدن و بهترین شدن باید بهترین ها را انتخاب کنید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ فورس یکی از آژانس های برتر ارائه دهنده خدمات بازاریابی و تبلیغات دیجیتال و سایر خدمات جهت راحتی مشتریان می باشد.

با انتخاب ما بهتر از کنون باشید.

اینجا برای کسانیست که تغییر را رقم خواهند زد. به آن چیزی که ما اعتقاد داریم و انجام می دهیم اعتقاد داشته باشید؛ ما برای شما بهترینها را انجام می دهیم زیرا ارزشش را دارید.

برای آشنایی با خدمات آژآنس ما و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو