چالش های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها چیست؟

از آن‌جایی که دیجیتال مارکتینگ از روش‌های نوین و تخصصی در بازاریابی هست، برای همین ممکن هست برخی حوزه‌های آن برای صاحبان کسب و کارها ناشناخته باشد. این موضوع باعث می‌شود بازاریابی دیجیتال برای مدیران چالش برانگیز بوده، در نتیجه مدیران برای استفاده از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ جهت رشد کسب و کار خود شک و تردیدهایی داشته باشند. از آن‌جایی که ممکن است شناخت چندانی از دیجیتال مارکتینگ وجود نداشته باشد، تصمیم گرفتیم در این مقاله، برخی از چالش های بازاریابی دیجیتال که ممکن است مدیران و صاحبان کسب و کار برای اجرای بازاریابی دیجیتال در سازمان‌شان، با آن‌ها روبه رو شوند را بیان کنیم و راه حل هایی برای حل این مشکلات ارائه می‌دهیم.

 

قبل از این‌که به شرح چالش های بازاریابی دیجیتال بپردازیم که ممکن است است کسب و کارها در راه اجرای استراتژی دیجیتال مارکتینگ با آن‌ها روبرو شوند، باید بگوییم که حضور کسب و کار شما در فضای اینترنت و دنیای دیجیتال بسیار مهم و ضروری است، به خصوص که اینترنت باعث ایجاد تغییرات زیادی در نحوه ارتباطات افراد با هم ایجاد کرده است و کاربران زیادی در اینترنت حضور دارند.

به عنوان مثال اگر در گذشته اکثر افراد از طریق با تلفن با هم تماس می‌گرفتند، اکنون حضور تکنولوژی و تغییر شکل در نوع ارتباطات مانند مواردی چون ارسال اس ام اس با موبایل، ارسال ایمیل، ارسال پیام در شبکه‌ های اجتماعی مانند واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و غیره، شکل ارتباطات افراد را با هم تغییر داده است و اکنون تلفن نقش کمرنگ‌تری نسبت به گذشته دارد.

بنابراین اگر می‌خواهید که از رقبایتان که از قضا در اینترنت و فضای دیجیتال بسیار فعال هستند، عقب نمانید باید برای حضور فعال در فضای دیجیتال، برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید و چالش‌هایی که ممکن است درگاه استراتژی‌ها یا برناه‌های بازاریابی دیجیتال با آن‌ها مواجه شوید را به خوبی بشناسید تا بتوانید راه حل‌های مناسبی برای رفع این مشکلات پیدا کنید و اگر زمانی با این مشکلات مواجه شدید، غافلگیر نشوید و  زمان طلایی برای حل مشکل را از دست ندهید.

 

چالش های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها چیست؟

در راه اجرای بازاریابی دیجیتال ممکن است چالش‌هایی متعددی برای کسب و کارها به وجود بیاید که در ادامه این مقاله برخی از چالش های بازاریابی دیجیتال را بیان کرده و راه حل‌های مناسب را ارئه می‌دهیم:

 

عدم اهمیت دادن به حضور در فضای دیجیتال از سوی برخی مدیران

اولین چالش های بازاریابی دیجیتال  این است که اکثر کسب و کارها و مدیران آنها اهمیت حضور در فضای مجازی و اینترنت را درک نکرده اند و همچنان به روشهای سنتی برای بازاریابی علاقه دارند و حتی حاضر هستند هزینه‌های گزافی برای تبلیغات (مثلا تبلیغات در تلویزیون یا چاپ و پخش بروشور یا اجاره بنر)  بپردازند اما تبلیغات در فضای مجازی را بی‌اهمیت می‌دانند، برای همین پلن بازاریابی مناسبی برای دیجیتال مارکتینگ ندارند در حالی که امروزه به دلیل گستردگی اینترنت و تعداد زیاد کاربرانی که در دنیای دیجیتال حضور دارند، باید برنامه ریزی مناسبی برای معرفی کسب و کار خود و محصولات و خدمات به کاربران در فضای آنلاین داشته باشند. برای همین وجود واحد دیجیتال مارکتینگ و ارائه و تخصیص بودجه و منابع مناسب و کافی برای تدوین برنامه‌ بازاریابی دیجیتال، در هر کسب و کاری ضروری است.

اگر هم امکان داشتن واحد دیجیتال مارکتینگ را در سازمان خود ندارند، می‌توانند فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال سازمان یا کسب و کار خود را به شرکتی که به طور تخصصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعال هست، برون سپاری کنند. در هر صورت مدیران نباید از اهمیت حضور در فضای آنلاین و داشتن برنامه یا پلن مناسب برای انجام بازاریابی دیجیتال غافل شوند، در غیر این صورت بسیار از مشتریانی که می‌توانستند با کمک بازاریابی دیجیتال آن‌ها جذب کنند، را از دست خواهند داد و رقبایی که در فضای آنلاین به طور جدی فعال هستند این مشتریان را جذب خود خواهند کرد.

 

به دلیل پیچیدگی و گستردگی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، برنامه‌ریزی و اجرای آن به تخصص نیاز دارد

دومین چالش های بازاریابی دیجیتال که ممکن است سازمان‌ها و کسب و کارها برای برنامه ریزی، نوشتن پلن و اجرای بازاریابی دیجیتال با آن روبرو شوند، این است که از آن‌جایی حوزه‌ها، روش‌ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بسیار گشترده است، اکثر مدیران یک کسب و کار شناخت کامل و جامعی نسبت به روش‌های بازاریابی دیجیتال ندارند و اگر از آن‌ها بخواهید که یک پلن یا برنامه مناسب برای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار خود طراحی کنند، به دلیل عدم شناخت ابزارها و گستردگی بسیار زیاد دیجیتال مارکتینگ، این کار برای آن‌ها بسیار دشوار است، در نتیجه نمی‌توانند به خوبی برنامه ریزی مناسبی برای دیجیتال مارکتینگ چیده و فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ را اجرا کنند.

 

فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال برخلاف تبلیغات سنتی باید هدفمندانه طراحی شوند، در غیر این صورت بی‌نتیجه خواهند بود

سومین چالش های بازاریابی دیجیتال این است که بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی بسیار متفاوت است. اقداماتی که برای دیجیتال مارکتینگ انجام میدهید، ابزارهایی که از آنها استفاده میکنید و روشهایی که به کار میبرید باید هوشمندانه و هدفمند طراحی و اجرا شوند تا نتیجه بدهند؛ در غیر این صورت تمامی اقدامات و برنامه ریزی ها شکست خواهند خورد اما تبلیغات سنتی پیچیدگیهای بازاریابی دیجیتال را ندارد.

به عنوان مثال شما در بازاریابی سنتی یک آگهی تلویزیونی را طراحی میکردی و در ساعات خاصی از شبانه روز بین برنامه های مختلف تلویزیونی، آگهی و… پخش می شد و افراد زیادی هم آن را میدیدند یا بروشورهایی را چاپ و در معابر شلوغ شهری آن را پخش می کردید

شاید بگویید که چرا تنها به تبلیغات سنتی نپردازم؟

تبلیغات سنتی هم مزایای خودش را دارد که شما می‌توانید در مقاله “مزایا و معایب تبلیغات چیست؟” در این رابطه بیش‌تر مطالعه کنید، اما این نوع تبلیغات هزینه زیادی دارد و احتمال این‌که افرادی که آن را می‌بینند جز کسانی باشند که به محصول شما نیاز دارند و به شما برای خرید مراجعه کنند یا تماس بگیرند، بسیار کم است.

از طرف دیگر به قدری بازار پر از این گونه تبلیغات است که اکثر افراد از آن‌ها خسته شده و از این تبلیغات اجتناب می‌کنند، مثلا هنگام پخش آگهی تلویزیونی کانال را عوض کرده یا از گرفتن بروشور خودداری می‌کنند و ممکن است تبلیغات شما در میان این همه حجم بالا دیده نشود.

اما مزیت بازاریابی دیجیتال کم هزینه بودن، و در صورت تولید محتوا ارزشمند خود مخاطبان مایل دارند با کسب و کار و محصولات شما آشنا شوند، در واقع در تبلیغات سنتی این شما هستید که به دنبال مشتری هستید اما در تبلیغات دیجیتال مارکتینگ در صورت اجرای درست استراتژی‌هایی مانند بازاریابی درونگرا این مشتریان هستند که به دنبال شما هستند.

پس باید برای اجرای بازاریابی دیجیتال هوشمندانه و هدفمند عمل کرد.

یکی از مهمترین دلایل شکست در اجرای دیجیتال مارکتینگ همین بدون هدف و بدون شناخت عمل کردن است. شما نمی‌توانید برای اقدامات بازاریابی دیجیتالی، بی‌رویه تنها تبلیغ کنید بلکه در ابتدا شما باید بر اساس نوع محصول و یا خدمتی که ارائه می دهید، “تحلیل بازار در دیجیتال مارکتینگ” را انجام داده و سپس بازار هدف خود را مشخص کنید. ما در مقاله “بخش بندی بازار در دیجیتال مارکتینگ“، در رابطه با این موضوع توضیحات مفصلی ارائه داده‌ایم.

بعد از این‌که بازار و جامعه خود مشخص کردید، باید در گام “هدف گذاری بازار در دیجیتال مارکتینگ“، مخاطب و مشتریان هدف خود را انتخاب کنید و بعد از انتخاب مخاطبان هدف ببینید که در کدام مکان‌ها و فضاهای دیجیتال بیش‌تر حضور دارند و اگر تصمیم به بازاریابی در شبکه های اجتماعی گرفتید، ابتدا بر اساس مخاطب هدف کسب و کارتان، شبکه اجتماعی مناسب با آن‌ها را بشناسید،.

به عنوان مثال در لینکدین افرادی که حضور دارند، قشر تحصیل کرده، متحصصان، اساتید، دانشجویان و صاحبان کسب و کارها هستند؛ یا در شبکه پینترست، بیش‌تر طراحان و گرافیست‌ها و عکاس‌ها هستند که حضور فعالی دارند.

شبکه‌های اجتماعی واتس اپ، اینستاگرام و تلگرام عمومیت بیش‌تری داشته و افراد متنوعی در آن‌ها حدود دارند، اما بر اساس علایق عضور کانال‌ها و پیج‌های مختلف هستند که شما می‌توانید کانال‌ها و پیج‌هایی با حوزه فعالیت مشابه خود را شناسایی و مخاطبانی که در این کانال‌ها و پیج‌ها حضور دارند را شناسایی کنید و برای جذب آن‌ها تلاش کنید.

حتی می‌توانید از ادمین و صاحبان این کانال‌ها و پیج‌ها بخواهید که در ازای مبلغی برای شما تبلیغ کنند.

مثالی برای بازاریابی دیجیتال در فضای مجازی:

به ‌عنوان مثال اگر در حوزه تولید لوازم آرایشی فعال هستید، کسانی که در اینستاگرام به تبلیغ محصولات آرایشی می‌پردازند را شناسایی کنید، مخاطبانی که آن‌ها را دنبال می‌کنند را شناسایی کنید و درخواست فالو با دنبال کردن به آن‌ها بدهید و با تولید محتوای جذاب در کانال یا پیج‌تان آن‌ها را ترغیب کنید که شما را دنبال کنند؛ یا زیر محتواهای پیچ هایی که در حوزه مشابه با شما فعالیت دارند، کامنت بگذارید و پست‌های آن‌ها را لایک کنید. دیگران کامنت و لایک شما را می‌بینند و اگر محتوای پیج‌تان جذاب باشد شما را دنبال خواهند کرد. این اقدامات باعث می‌شود در چشم جامعه هدف خود دیده شوید و آن‌ها نسبت به کسب و کار شما و محصولات شما کنجکاو بشوند و در نهایت فرایند جذب مشتریان و فروش اتفاق بیفتد.

بنابراین درست است که ابزارهای بسیار متنوعی برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد. اما این موضوع به این معنا نیست که شما می‌توانید از همه آن‌ها استفاده کنید. استفاده از همه آن‌ها انرژی و زمان زیادی می‌برد و اگر متناسب با کسب و کار شما نباشند فایده ای برای شما نخواهند داشت.

به عنوان مثال شبکه اجتماعی کاکائو تالک در ایران کاربران زیادی ندارد، پس چرا باید در این شبکه فعالیت کنید؟ پس بهتر است ابزارهای متناسب با کسب و کار خود را شناسایی کنید و بعد اقدام به بازاریابی کنید. برای این کار در صورتی که نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از تجربیات و راهنمایی‌های یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر استفاده کنید.

 

عدم توجه به اهمیت داشتن یک وب سایت مناسب و عدم تخصیص زمان و بودجه کافی برای بهبود رتبه آن در موتورهای جستجو (سئو)

در رابطه با چالش بعدی ، سومین  چالش های بازاریابی دیجیتال  وجود دارد، عدم توجه کسب و کارها به داشتن یک وب سایت مناسب است. باید به این موضوع توجه کنید که تنها با داشتن وب سایت کافی نیست، بلکه وب سایت شما باید دیده شود. کلمه سئو به معنای بهینه سازی سایت برای این است که توسط گوگل شناسایی شده و بعد از بررسی سایت توسط الگوریتم های گوگل، یک سایت خوب ارزیابی شود و در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

اگر شما هزینه‌های زیادی برای طراحی و راه اندازی سایت بپردازید اما به جای بودن سایت در صفحه اول، در صفحه دوازدهم حضور داشته باشد، عملا داشتن سایت برای شما فایده نخواهد داشت، زیرا مشتری آن را نمی‌بیند و فرایند جذب و فروش از طریق سایت اتفاق نمی‌افتد. بنابراین لازم است برای دیده شدن روی وب سایت خود در سرمایه گذاری کنید و آن را بهبود دهید تا بتوانید در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید.

 

اما چه مواردی به شما کمک می کند تا وب سایت شما دیده شود؟

 

محتوا ارزشمند تولید کنید و محتوای قدیمی را به روز رسانی کنید

اولین نکته برای دیده شدن وب سایت این است که فعال باشید و تولید محتوا انجام دهید، به طور مرتب محتواهای جدیدی و جذابی که مخاطبان آن را دوست دارند، در سایت خود قرار دهید و محتواهای قدیمی سایت خود را بازبینی کنید. هر از چند گاهی باید محتواهای قدیمی را بررسی کنید تا اگر لازم بود تکمیل یا به روز رسانی شوند، تا بتوانید رتبه سایت خود را بالا ببرید. در این رابطه می‌توانید مقاله “بازاریابی درونگرا چیست؟” را مطالعه کنید.

 

طراحی سایت خود را به یک شرکت حرفه‌ای طراحی سایت بسپارید

نکته مهم دیگر این است که به فرایند طراحی سایت و راه اندازی آن توجه ویژه داشته باشید. بنابراین بهتر است فرایند طراحی سایت را به یک شرکت طراحی سایت مناسب و حرفه‌ای بسپارید. سایت هایی که به صورت رایگان یا با قیمت‌های کم در اینترنت به فروش می رسند، اغلب مشکلات بسیار زیادی در کد نویسی و قالب سایت داشته که باعث بروز مشکلات امنیتی، عدم شخصی سازی، عدم سئو سایت، داشتن تبلیغات بیش از حد و غیره می‌‌شود و علاوه بر این که برای شما مشکلاتی به وجود می‌آورند، برای کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند هم مشکل ایجاد می‌کنند این موارد باعث می‌شود که از نظر گوگل سایت مناسبی شناخته نشوید و در نتیجه رتبه خوبی در نتایج گوگل هم نخواهید داشت.

پس طراحی و راه اندازی سایت خود را به یک شرکت حرفه‌ای طراحی سایت بسپارید، همچنین برای این‌که بتوانید سایت خود را در زمان کوتاهی در صفحه اول موتورهای جستجو قرار دهید، می‌توانید با انتخاب شرکت مناسب برای فروش خدمات گوگل ادز (گوگل ادوردز) یک اکانت گوگل ادوردز خریداری کنید تا سایت شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن در دفعه اول جستجو حضور داشته باشد.

 

اقدامات بازاریابی دیجیتال با شکست مواجه می‌شوند

دیگر چالش های بازاریابی دیجیتال که برای کسب و کارها وجود دارد این است که ممکن است اقدامات بازاریابی دیجیتال را انجام دهید اما آن‌چنان که انتظارش را دارید این اقدامات موفقیت آمیز نباشد و نتوانید مشتریان زیادی را جذب کنید. برای این‌که بتوانید این مشکل را حل کنید باید ابتدا خلاها و اشکالاتی که در فرآیند اقدامات بازاریابی دیجیتال شما وجود دارد را شناسایی کنید.

به عنوان مثال اگر سایت دارید شاید محتواهایی که در سایت خود قرار می‌دهید جذاب و کاربر پسند نیست و نمی توانید کاربران را جذب کنید. یا این‌که ممکن است سایت شما از نظر سئو مشکلاتی داشته و رتبه آن بهتر نمی‌شود.

در نتیجه با وجود تلاش‌هایی که برای افزایش رتبه سایت انجام می دهیم این تلاش‌ها با شکست رو به رو می شود یا اینکه محتوایی عالی و جذاب تولید می کنید؛ اما بستر مناسبی برای انتشار آن‌ها انتخاب نکردید.

به عنوان مثال بدون توجه به مخاطبان هدف، شبکه‌های اجتماعی مناسبی انتخاب نمی‌کنید یا زمانبندی مناسبی برای انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی ندارید.

در واقع ممکن است اشتباهات زیادی در ارتباط اقدامات بازاریابی دیجیتال شما وجود داشته باشد که بهتر است با کمک یک کارشناس و متخصص دیجیتال مارکتینگ یا آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای این اشکالات را شناسایی و برطرف کنید.

 

سنجیدن نرخ بازگشت سرمایه برای برخ ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به تخصص و تجزیه و تحلیل حرفه‌ای اطلاعات نیاز دارد.

از آن‌جایی که سنجش و اندازه گیری عملکرد فعالیت‌های بازاریابی بسیار مهم است. امکان سنجیدن نرخ بازگشت سرمایه بعد از انجام فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال برای بسیاری از کسب و کارها دشوار است. بر خلاف تبلیغات سنتی ،یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که می‌توانید با کمک ابزارهای مناسب، اطلاعات و واکنش مخاطبان نسبت به اقدامات و میزان اثربخشی فعالیت‌های بازاریابی خود را بررسی کنید تا دریابید که کدام یک از کمپین‌های بازاریابی دیجیتال موفق بوده‌اند و بعد از اجرای آن‌ها تا چه میزان به خواسته و هدف خود رسیده اید و برای جذب مخاطب و تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار خود چقدر موفق بوده اید.

با این حال موضوع مهمی که در این‌جا وجود دارد این است که ابزارهای بازاریابی دیجیتال بسیار متنوع هستند و به دنبال آن، برخی ابزارهای خاصی که به اندازه گیری میزان اثربخشی تبلیغات و فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ برای شما می‌پردازند، تخصصی هستند، که استفاده از آن‌ها و تجزیه و تحلیل اطلاعات ارائه شده توسط این ابزارها نیازمند دانش و تخصص هست.

به عنوان مثال ابزار گوگل وبمستر تولز، یکی از این ابزارها برای بررسی عملکرد سایت شما می‌باشد. اما همه افراد با این ابزار و نحوه کار با آن آشنایی ندارند و از سوی دیگر نیازمند دانش دیجیتال مارکتینگ برای بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات و تبدیل آن به اطلاعات قابل ارائه برای تهیه گزارش می‌باشد. برای همین تخصصی بودن ابزارهای دیجیتال مارکتینگ باعث می شود که همه کسب و کارها خود نتوانند از این ابزارها استفاده کنند در نتیجه این موضوع نشان دهنده اهمیت وجود واحد دیجیتال مارکتینگ در سازمان شما و یا استفاده از خدمات اختصاصی شرکت دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای می‌باشد.

 

مشکلات بودجه و عدم توجه به بودجه بندی

درست است که برخی اقدامات دیجیتال مارکتینگ هزینه زیادی برای شما ندارد، اما این موضوع به این معنا نیست که لازم نیست به بودجه بندی و اختصاص منابع کافی به آن‌ها توجه نکنید. در غیر این صورت اقدامات بازاریابی شما کیفیت بالایی نخواهد داشت و شکست خواهید خورد. پس به این موضوع و تخصیص بودجه کافی برای اقدامات لازم برای کمپین دیجیتال مارکتینگ توجه ویژه داشته باشید.

اگر برای فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال واحد کسب و کار خود بودجه بندی مناسبی در نظر بگیرید و در کنار اختصاص بودجه مناسب از مشاوره حرفه ای کارشناس دیجیتال مارکتینگ یا آژانس دیجیتال مارکتینگ مناسبی استفاده کنید، هزینه‌هایی که برای اقدامات بازاریابی دیجیتال انجام می‌دهید بسیار به جا بوده و باعث افزایش درآمد خالص کسب و کار شما می شود.

 

کارشناس دیجیتال مارکتینگ استخدام کنید یا فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ را برون سپاری کنید

پاسخ به این سوال که برای فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان کسی را استخدام کنید یا این‌که فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود را  به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ برون، ساده نیست. برای همین باید قبل از هر چیزی فاکتورهایی را در نظر بگیرید.

بهتر است مدیران و صاحبان کسب و کار، بر اساس وضعیت کسب و کارشان، نوع محصول و یا خدمات، میزان هزینه‌ها ودجه‌بندی، بزرگی و یا کوچکی سازمان یا کسب و کارشان این تصمیم را بگیرند.

به عنوان مثال اگر نوع کسب و کار شما به گونه ای است که ارتباط بسیار تنگاتنگی با بازاریابی دیجیتال دارد، کسب و کار و یا سازمانتان گسترده است و هزینه ‌های کافی برای استخدام و تربیت یک کارسناس دیجیتال مارکتینگ را دارید، راه‌اندازی واحد دیجیتال مارکتینگ و استخدام کارشناس گزینه مناسبی است. اما اگر کسب و کارتان کوچک است و تمایلی به پرداخت هزینه‌های استخدام و آموزش کارشناس ندارید می‌توانید از خدمات آژآنس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای استفاده کنید.

همچنین توجه داشته باشید حتی اگر کسب و کارتان گسترده است، در صورت استخدام، اگر یک نیروی حرفه‌ای را استخدام کنید حقوق بیش‌تری لازم است بپردازید و اگر تصمیم به استخدام کارشناس تازه کار دارید باید هزینه‌هایی برای آموزش و ارتقای مهارت‌های شغلی وی بپردازید و ممکن است زمان زیادی مجبور باشید صبر کنید تا کارمندی که اقدام کرده اید به سطح مطلوبی از دانش و توانایی برسد تا بتواند اقدامات حرفه‌ای برای بازاریابی دیجیتال انجام دهد. برای همین در پاره ای از مواقع کسب و کار شما نمی تواند هزینه‌های زیادی برای استخدام کارمند و آموزش وی داشته باشد و از آن‌جایی که هزینه‌های استخدام یک کارمند حرفه‌ای و متخصص بسیار بالاتر است.

برای همین در این شرایط استفاده از خدمات آژانس های دیجیتال مارکتینگ برای شما بسیار به صرفه‎تر بوده و هزینه‌های کم‌تری به کسب و کار شما تحمیل می‌کند و در مقابل نیز اقدامات بازاریابی حرفه‌ای‌تری برای کسب و کار شما انجام می‌شود و نتیجه این است که در مدت درمان بسیار کوتاه‌تری می‌توانید اقدامات حرفه‌ای برای بازاریابی دیجیتال انجام دهید.

به خصوص که دیجیتال مارکتینگ از حوزه هایی است که به سرعت در حال پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر شدن است؛ و از طرف دیگر با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای جدیدی معرفی می‌شوند که باعث ابداع روش‌های جدیدی برای بازاریابی دیجیتال می‌شود و اگر کارمند و کسب و کار شما نتوانند همگام با تغییر و تحولات حرکت کنند از رقبای خود عقب می مانید، اما آژانس‌های حرفه‌ای دیجیتال مارکتینگ به واسطه دانش، تخصص، امکانات، منابع و تجربیات خود، همواره همگام با دانش روز حرکت کرده و اطلاعات خود را به روز می‌کنند که این امر یکی از مزایای استفاده از خدمات تخصصی آژانس دیجیتال مارکتینگ است.

برای دریافت خدمات مشاوره با ما تماس بگیرید.

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو